Pomiar i dopasowanie kolorów w przemyśle tworzyw sztucznych

Dokładne i identyfikowalne cyfrowe dane kolorów dla wszystkich próbek tworzyw sztucznych

 

Rozwiązania do pomiaru barwy w przemyśle tworzyw sztucznych

Firma Konica Minolta razem ze swoim partnerem, firmą Rhopoint Instruments, oferuje identyfikowalne i zaufane technologie pomiarowe dla przemysłu tworzyw sztucznych, w tym proste kolorymetry trójchromatyczne, innowacyjne spektrofotometry stacjonarne, mierniki połysku o zawężonej tolerancji oraz szereg rozwiązań kontrolowanego oświetlenia do prawidłowej oceny kolorów.

Dostępne są skalowalne rozwiązania, które pomagają organizacjom i ich szerszemu łańcuchowi wartości w określaniu, komunikowaniu, wytwarzaniu i kontroli kolorów oraz połysku, co pozwala na uzyskanie korzyści. 
 • Optymalizacja procesów
 • Poprawa spójności
 • Zwiększenie zadowolenia klientów
 • Zmniejszenie ilości odpadów

W branży tworzyw sztucznych kolor odgrywa istotną rolę, a jego spójność i dokładność są kluczowymi wskaźnikami jakości i tożsamości marki.
 
Uzyskanie odpowiedniego koloru za pierwszym razem i za każdym razem zwiększa zadowolenie klienta, zmniejszając jednocześnie koszty i marnotrawstwo.

W każdym miejscu, w którym trzeba komunikować kolor — od pomysłu przez projektowanie, rozwój, produkcję po ostateczną kontrolę jakości — nasze systemy generują dokładne i identyfikowalne dane dla wszystkich zastosowań, od żywic poprzez granulat po produkty końcowe. Firma Konica Minolta oferuje szeroką gamę rozwiązań, które pozwalają na bardziej efektywne dopasowanie kolorów i spełnienie standardów jakości kolorów.
 • Oprogramowanie o dużej wydajności
 • Rozwiązania kontrolowanego oświetlenia
 • Przyrządy pomiarowe dla branży tworzyw sztucznych
Rozwiązania te umożliwiają użytkownikom dokładną ocenę i dopasowanie koloru i wyglądu tworzyw sztucznych, począwszy od przezroczystych, półprzezroczystych i nieprzezroczystych próbek w bardziej uproszczonym procesie, zarówno wewnętrznym, jak i w całym łańcuchu dostaw.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i doświadczeniem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Przyrządy pomiarowe Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych punktów serwisowych, aby zapewnić odpowiednią konserwację, dokładność i identyfikowalność urządzenia przez cały rok.

Korzyści

 • Innowacyjność dzięki bezkonkurencyjnemu zarządzaniu kolorami.
 • Spełnianie potrzeb klienta i skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek.
 • Minimalizacja błędów i strat poprzez zapewnienie sobie możliwości wykrywania niespójności w czasie rzeczywistym i natychmiastowego podejmowania działań naprawczych.
 • Obniżenie kosztów pracy.
 • Pełna widoczność w całym globalnym łańcuchu dostaw.
 • Optymalizacja zarządzania paletami kolorów: przechowywanie wzorców kolorów i ich specyfikacji w jednej centralnej bazie danych.
 • Wzmocnienie tożsamości marki.

Przykładowe zastosowania

 • Kontrola jakości kolorów: gwarancja zgodności wyglądu gotowego produktu z żądaniami.
 • Pomiar połysku i powierzchni: połysk i faktura powierzchni nie będą już wpływać na wygląd produktu.
 • Elementy przezroczyste: dokładne dane pomiaru elementów przezroczystych i nieprzezroczystych pozwalają efektywnie obliczyć dawkę pigmentu i uzyskać zgodność kolorów.

Rozwiązania do pomiaru barwy tworzyw sztucznych

Pomiar koloru masterbaczy i kompoundów

Poprawa procesów barwienia w produkcji masterbaczy umożliwia zmniejszenie ilości błędów produktu, zwiększenia wydajności przy dużych partiach produkcyjnych i zmniejszenie kosztów produkcji. 

 

Pomiar koloru tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Zwiększ możliwości recyklingu materiałów z tworzyw sztucznych dzięki zaawansowanej technologii recepturowania kolorów.

Pomiar koloru dla przetwórców tworzyw sztucznych

Opanuj wyzwania związane z wyglądem kolorowych produktów z tworzyw sztucznych, aby wpłynąć na decyzję klienta w sprawie zakupu i wyeksponować tożsamość marki. 

Pomiar koloru kompoundów gumowych

Kontrola spójności koloru gumy w każdej partii umożliwia przyspieszenie przepływu pracy i zmniejszenie liczby poprawek.