Pomiar koloru uszczelniaczy oraz klejów

Specyfikacja i pomiar kolorów fug, klejów, wypełniaczy itp.

Rozwiązania pomiarowe do uszczelniaczy i klejów


Kontrola kolorów i cyfrowe przekazywanie danych kolorów uszczelniaczy i produktów przylegających

Łącznie ze wzrostem jakości specyfikacji i kontroli kolorystycznej materiałów budowlanych wzrosły wymagania dotyczące dopasowanych i kontrastujących kolorów klejów i uszczelniaczy. Ponieważ duże projekty komercyjne mogą wymagać użycia dużych ilości materiałów, spójność między partiami będzie mieć bardzo duży wpływ na poziom satysfakcji wykonawcy i klienta.

Przyrządy pomiarowe i oprogramowanie Konica Minolta oferują klientom rozwiązanie umożliwiające precyzyjną kontrolę kolorów wszystkich oferowanych produktów, od surowców po kompletne produkty. Pomiar koloru pozwala firmom wdrożyć procedury kontroli procesów i kontroli jakości oparte na danych, co podnosi spójność oferowanego produktu i zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów zgodnie ze specyfikacją w przedziale granic tolerancji, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć strat.

Cyfrowe dane kolorów mogą być wykorzystywane do przyspieszenia procesu dostaw, znacznie poprawiając zdolność producenta do reagowania na potrzeby rynku, zmniejszając ryzyko i koszty związane z produkcją, dystrybucją i utrzymywaniem standardów fizycznych.

Podobnie jak w przypadku większości materiałów budowlanych preferowanym rozwiązaniem będzie przyrząd spektralny.


Dane spektralne to jedyny sposób na sprawdzenie niestałego koloru lub zjawiska metameryzmu, co jest ważne, ponieważ wnętrza są zwykle oświetlone przez wiele różnych rodzajów coraz bardziej efektownego oświetlenia, ale także ze względu na możliwość zapewnienia danych dotyczących składu i dopasowania kolorów.

 
Nasze spektrofotometry i kolorymetry stacjonarne są produkowane zgodnie z wymogami najwyższych standardów, aby zapewnić dokładność i identyfikowalność. Instrumenty stacjonarne zapewniają największą elastyczność badania wszystkich typów próbek i surowców o konsystencji sproszkowanej, płynnej, półpłynnej i stałej na wszystkich poziomach przejrzystości. W zależności od wymagań lub procesów przyrządy przenośne mogą być używane do pomiaru próbek suchych, utwardzonych lub stałych. 

Zespół specjalistów Konica Minolta oferuje dostęp do wiedzy pochodzącej z setek podobnych instalacji, z powodzeniem wykorzystując przyrządy pomiarowe i oprogramowanie, aby pomóc naszym klientom i ich dostawcom w podniesieniu jakości i zmniejszeniu ilości odpadów. Nasza rozbudowana sieć autoryzowanych punktów serwisowych oferuje szybkie naprawy i umożliwia identyfikowalne kalibrowanie przyrządów pomiarowych Konica Minolta przez cały rok.
 

Korzyści

  • Zwiększenie pewności procesu produkcji, ograniczenie do minimum przeróbek i zapewnienie najwyższej jakości wykończenia.
  • Zmniejszenie kosztów w całym procesie produkcji poprzez pomiar i optymalizację każdego etapu procesu.
  • Poprawienie spójności, ustalanie realistycznych i możliwych do osiągnięcia oczekiwań, porównując własne i konkurencyjne wykończenia.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Optymalne rozwiązanie zapewniające najwyższą możliwą dokładność i wszechstronność pomiarów surowców i gotowych produktów. Spektrofotometr stacjonarny idealnie sprawdza się, gdy dane mają lub mogą być wykorzystywane do tworzenia kolorów.

Przenośny spektrofotometr CM-26d

Nowoczesny przenośny spektrofotometr do pomiaru kolorów próbek stałych, takich jak suchy produkt na kartach testowych. Ma najbardziej przyjazny dla użytkownika interfejs Konica Minolta, a w przypadku używania w łańcuchu dostaw ściśle współpracuje z CM-36dG. 

Przenośny spektrofotometr CM-700d

Przenośny przyrząd z pionowym ustawieniem pomiaru, który umożliwia precyzyjne przyłożenie przysłony pomiarowej i minimalny kontakt z obiektem. Pomiar z wykorzystaniem apertury o średnicy 3 mm lub 8 mm i przesyłanie danych przez Bluetooth do oprogramowania zarządzającego danymi koloru.

Oprogramowanie SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który można wykorzystać jako interfejs do współpracy z instrumentami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone możliwości raportowania oraz analizy kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.

Platforma Colibri®

Colibri® to oprogramowanie do kontroli jakości i tworzenia kolorów, które umożliwia zarządzanie kolorami i dopasowywanie skalowalnych rozwiązań z jednego zakładu do globalnego łańcucha dostaw przy zachowaniu ścisłej kontroli i posiadania danych.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar koloru wypełniaczy do drewna o dopasowanym kolorze

Do zbudowania bazy danych odcieni drewna na podstawie pomiarów uśrednionych można użyć CM-36dG i Colibri®. Wygenerowane dane dotyczące kolorów mogą być użyte do tworzenia gamy wypełniaczy do drewna w kolorach dopasowanych i kontrastowych. Przez ustawienie tolerancji na próbkach produkcyjnych, system Colibri® może być używany przez cały czas dla pomiarów kontroli jakości poza produkcją.

Portable Spectrophotometers CM-700d / CM-600d, ideal for colour measurement of solid samples

Pomiar fugi w produkcji

Pobieranie próbki z produkcji w określonych odstępach czasu i porównywanie z kartą odniesienia pozwala szybko i łatwo porównać próbkę z docelowymi danymi kolorów w celu sprawdzenia, czy kolor produktu mieści się w granicach tolerancji. Minimalny kontakt przenośnego spektrofotometru CM-700d pozwala uzyskać przydatne dane, a jednocześnie ułatwia czyszczenie, ponieważ tylko powierzchnia przysłony ma kontakt z próbką.

Dopasowanie i pomiary dla klientów przemysłowych

Cyfrowe dane kolorów znakomicie sprawdzają się w łańcuchu dostaw takich produktów, jak drzwi, okna i inne meble. Poprzez tworzenie koloru zgodnie ze specyfikacją, uzgadnianie procesów i tolerancji oraz przesyłanie danych koloru w jasny i przejrzysty sposób, dostawca uszczelniaczy i klejów może współpracować i oferować usługi łącznie z produktami w celu ograniczenia subiektywnych nieporozumień, nawiązywania coraz lepszych relacji w łańcuchu dostaw i zwiększania wartości.

Powiązane branże i zastosowania

Zapytaj naszych ekspertów