Pomiar koloru tkanin o wysokiej widoczności

Rozwiązania pomiarowe dla tkanin o wysokiej widoczności zgodne z normami krajowymi/międzynarodowymi

Pomiar koloru tekstyliów o wysokiej widoczności


Rozwiązania pomiarowe w zakresie geometrii 45°:0°, które służą do pomiaru koloru wyrobów tekstylnych o wysokiej widoczności

Tkaniny o wysokiej widoczności należy mierzyć za pomocą spektrofotometru o geometrii 45°:0°, aby sprostać wymogom międzynarodowej normy EN ISO20471 i upewnić się, że spełnią one swoją funkcję. Używane kolory fluorescencyjne zapewniają widoczność w każdym środowisku na dowolnym tle — zazwyczaj jest to kolor czerwono-pomarańczowy, żółty i żółto-zielony. Gwarantują one ochronę użytkownika, ponieważ sprawiają, że jest on dobrze widoczny. W związku z tym produkcja, która spełnia te normy, ma kluczowe znaczenie dla ochrony życia użytkowników. Niezastosowanie się do tych wymagań może mieć tragiczne konsekwencje. Używa się rozjaśniacza optycznego, pochłaniającego energię spoza widzialnego widma i emitującego ją w widmie widzialnym, dzięki czemu odzież wygląda na jaśniejszą niż odzież bez rozjaśniacza.

Firma Konica Minolta oferuje przyrząd, który gwarantuje producentom wyrobów tekstylnych o wysokiej widoczności zachowanie zgodności z przepisami, oraz oprogramowanie, które może być używane do przechwytywania, analizowania, raportowania i przechowywania danych pomiarowych.

 

Nasze zespoły ekspertów mogą doradzić przy ustanawianiu procesów pomiarowych spełniających wymagania branży.


Przyrząd pomiarowy firmy Konica Minolta CM-25cG to spektrofotometr przenośny 45°:0° z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, akumulatorem i okienkiem do podglądu próbek służącym do precyzyjnego przystawienia otworu pomiarowego. Przyrząd wymaga niewielkiego przeszkolenia i można wykonywać pomiar bezpośrednio w oprogramowaniu pomiarowym lub korzystać z pamięci urządzenia w celu późniejszego pobrania do oprogramowania.

Nasza rozległa sieć lokalnych placówek serwisowych będzie co roku serwisować i kalibrować urządzenie, aby zapewnić zgodność urządzenia z międzynarodowymi normami.

Korzyści

  • Wyeliminowanie kosztownych odrzutów.
  • Zapewnienie zgodności produktów z wymogami normy EN ISO 20471.
  • Szybkie i wyraźne rejestrowanie i zapisywanie danych pomiarowych.
  • Dostarczanie klientom identyfikowalnych danych kolorów.

Przyrządy

Przyrządy

Przenośny spektrofotometr CM-25cG

Przyjazny dla użytkownika przyrząd przenośny do pomiaru koloru o geometrii 45°:0° zgodnie z normą EN ISO 20471. Przyrząd został zaprojektowany z myślą o obsłudze obiema rękoma, a wyniki są wyświetlane na dużym kolorowym wyświetlaczu.

Połyskomierz o zawężonej tolerancji Rhopoint IQ-S

Wersja IQ o zawężonej tolerancji Trigloss 20/60/85° umożliwia zapewnienie maksymalnej dokładności i rozdzielczości we wszystkich zastosowaniach związanych z połyskiem. To nowy miernik połysku, który zapewnia również dane dotyczące Rspec, RIQ i zmętnienia.

SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który można wykorzystać jako interfejs do współpracy z instrumentami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone możliwości raportowania oraz analizy kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar tkanin/odzieży

Spektrofotometry są szeroko stosowane do zarządzania kolorami w branży tekstylnej i odzieżowej. Wykorzystując spektrofotometr CM-25cG, można określić kolor i współczynnik odbicia nawet w przypadku ubrań o wysokiej widoczności.

Powiązane rozwiązania

Zapytaj naszych ekspertów