Pomiar koloru dla przemysłu tekstylnego

Dokładne dane kolorów dla barwników, tekstyliów, tapicerki, skóry i innych

 

Pomiar koloru dla przemysłu tekstylnego

Firma Konica Minolta oferuje identyfikowalne i zaufane technologie pomiarowe dla przemysłu tekstylnego, w tym proste kolorymetry trójchromatyczne, innowacyjne spektrofotometry stacjonarne, mierniki połysku o zawężonej tolerancji oraz szereg rozwiązań kontrolowanego oświetlenia do prawidłowej oceny kolorów.

Dostępne są skalowalne rozwiązania, które pomagają organizacjom i ich szerszemu łańcuchowi wartości w określaniu, komunikowaniu, wytwarzaniu i kontroli kolorów, co pozwala na uzyskanie korzyści.
 • Optymalizacja procesów
 • Poprawa spójności
 • Zwiększenie zadowolenia klientów
 • Zmniejszenie ilości odpadów

Kontrola kolorów jest ważnym narzędziem w przemyśle tekstylnym, zarówno w przypadku odzieży, w której kolor jest często podstawowym atrybutem, jak i innych produktów, takich jak dywany, tapicerka skórzana, plandeki, żagle itp., gdzie kolor może być drugorzędnym atrybutem.
 
Kontrola jakości kolorów umożliwia oferowanie kolorów, których oczekują klienci i które zapewniają im najbardziej spójne wrażenia.

Pomiar koloru za pomocą spektrofotometru umożliwi producentom uzyskanie spójnego produktu dzięki kontroli rozjaśniaczy optycznych, jeśli jest to wymagane. Specjaliści ds. zastosowań w firmie Konica Minolta mają ogromne doświadczenie w dostarczaniu sprawdzonych systemów pomiarowych i kontrolnych do produkcji tekstyliów.

Konica Minolta ma globalny zasięg z lokalnym działem sprzedaży i doświadczeniem, aby pomóc w tworzeniu skutecznego cyfrowego systemu danych dotyczących kolorów. Niezależnie od tego, czy chodzi o partnerów z łańcucha dostaw, rozwój, produkcję czy kontrolę jakości, nasze zespoły mogą dostarczyć rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby, a także współpracować z Tobą w celu skalowania tego systemu w miarę wzrostu tych wymagań. Nasze oprogramowanie do dopasowywania kolorów jest obsługiwane przez wyznaczony zespół doświadczony w instalacji, szkoleniu i dostosowaniu rozwiązania w celu optymalizacji obiegu pracy w kolorze.

Produkty firmy Konica Minolta są wspierane przez rozległą sieć autoryzowanych placówek serwisowych, aby zapewnić odpowiednią konserwację, dokładność i identyfikowalność urządzenia przez cały rok.

Korzyści

 • Zapewnienie stałej jakości: Spójność między partiami zwiększa zadowolenie klientów i użytkowników końcowych oraz polepsza postrzeganie jakości, jednocześnie zmniejszając liczbę zwrotów i ilość odpadów.
 • Kolor to narzędzie sprzedaży: Kontrola kolorów i dopasowywanie kolorów zapewniają nowe możliwości w zakresie produktów niestandardowych o wartości dodanej o rozszerzonym zakresie i rozszerzeń gam, a także gwarantują większą elastyczność w przypadku realizacji zamówień klientów.
 • Kolor to usługa: Możliwość zapewnienia klientom danych dotyczących kolorów i spójności pozwala na uzyskanie statusu niezawodnego partnera oferującego usługi o wartości dodanej.
 • Kontrola koloru jako narzędzie procesowe: Pomiar koloru realizowany w procesach, takich jak mycie, suszenie, rozciąganie, farbowanie, drukowanie itd. zapewnia lepszą kontrolę nad produktem końcowym, pozwalając zmniejszyć koszty i ograniczyć ilość odpadów.

Przykładowe zastosowania

 • Poprawa spójności i bardziej restrykcyjne tolerancje, zmniejszenie ilości odpadów i zwiększenie jakości produktów widocznej gołym okiem.
 • Ustanowienie systemu kontroli jakości opartego na danych, który poprawia szybkość zatwierdzania i sortowanie produktów.
 • Opracowanie procesów, które wykorzystują testy oparte na danych, np. testy mycia, warunki atmosferyczne itd.
 • Tworzenie bazy kolorów i tolerancji, z uwzględnieniem kolorów marek, kolorów produktów konkurencji i palet kolorów dostawców.

Rozwiązania do pomiaru koloru tekstyliów

Pomiar koloru barwników

Kontrola koloru barwników: dozowanie i przetwarzanie można przeprowadzać przy użyciu spektrofotometru, co pozwala operatorowi na gromadzenie, analizowanie i przekazywanie danych.

Pomiar koloru odzieży i tapicerki

Kolor jest kluczowym czynnikiem dla konsumenta przy wyborze odzieży i wyposażenia domu. Technologia pomiaru kolorów wspiera producentów i marki w dostarczaniu produktów o stałej i wysokiej jakości.
 

Pomiar koloru tekstyliów o wysokiej widoczności

Tkaniny o wysokiej widoczności muszą spełniać krajowe i międzynarodowe normy, aby spełniały swoją funkcję. Wymaga to użycia przyrządów o prawidłowej geometrii pomiarowej.

Pomiar koloru wyrobów skórzanych

Skóra jest powszechnie stosowana w produktach luksusowych, gdzie konsystencja i jakość koloru mają kluczowe znaczenie. Systemy zarządzania kolorami mogą pomóc w określeniu i generowaniu spójnych i atrakcyjnych kolorów.

Powiązane branże i zastosowania