Pomiar barwy barwników i pigmentów

Kontrola jakości i tworzenie płynów, past, proszków, granulatów i innych materiałów

Pomiar barwy barwników i pigmentów


Kontrola jakości i tworzenie cieczy, past, proszków i granulatów

Spełnienie preferencji w zakresie kolorów i opracowywanie odpowiednich pigmentów są w zasięgu ręki. Użytkownicy końcowi reagują na najnowsze trendy w zakresie kolorów, a producenci barwników są pod nieustanną presją, aby opracowywać nowe odcienie kolorów. Produkcja barwników i pigmentów stanowi punkt wyjścia dla innych branż, w związku z czym utrzymanie stałej jakości ma kluczowe znaczenie.


Konieczność ciągłego wprowadzania innowacji i nadążania za najnowszymi trendami związanymi z kolorami przy zachowaniu odpowiedniej jakości i zadowalającego czasu dostawy wymaga niezawodnego zarządzania kolorami.


Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta obejmują szeroką gamę zaawansowanych narzędzi do pomiaru kolorów, które umożliwiają dokładne i wielokrotne spełnianie wymagań klientów, oraz stanowią kompletne rozwiązanie dla producentów barwników i pigmentów, niezależnie od wielkości produkcji. 

Pomiar kolorów pozwala organizacjom na wdrożenie procedur kontroli procesów i kontroli jakości opartych na danych, które poprawiają spójność rezultatów, zapewniają oszczędność czasu, ograniczają ilość odpadów i zmniejszają wpływ na środowisko. Niezależnie od tego, czy chodzi o kontrole wewnętrzne, komunikację z łańcuchem dostaw, dopasowywanie kolorów czy ponowne tworzenie na podstawie bazy danych kolorów, nasze rozwiązania programowe są wspierane przez doświadczony zespół, który zapewnia pomoc w precyzyjnym określaniu kolorów, ich tworzeniu i związanej z nimi komunikacji, uwzględniając nawet śledzenie i obliczenia z wykorzystaniem dodatkowych właściwości. Cyfrowe dane dotyczące koloru i wyglądu mogą być wykorzystywane do przyspieszenia procesu dostaw, znacznie poprawiając zdolność producenta farby do reagowania na sytuację na rynku poprzez zmniejszenie ryzyka i kosztów związanych z produkcją i dystrybucją oraz utrzymywaniem standardów fizycznych.

Pomiar koloru, odbywający się podczas wizyty z udziałem klientów, uzgadniania specyfikacji z dostawcami, w pracowniach opracowujących farby i powłoki, a także w przypadku porównywania produktów konkurencji lub raportowania w ramach wewnętrznych programów kontroli jakości, może pomóc w budowie relacji w łańcuchu dostaw w oparciu o jakość, spójność i zmniejszenie subiektywności w zakresie określania specyfikacji i zatwierdzania produktu.

Nasze spektrofotometry stacjonarne lub przenośne są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami, co zapewnia dokładność i możliwość śledzenia oraz innowacyjne funkcje, takie jak wbudowany wyświetlacz i kreator operatora. Przyrządy stacjonarne zapewniają również największą elastyczność stosowania zarówno w przypadku farb płynnych, jak i składników, a także stałych próbek pigmentów. Spektrofotometr przenośny, taki jak CM-26dG, stanowi doskonałe uzupełnienie tego procesu, zapewniając operatorom mobilność i elastyczność przy jednoczesnym zachowaniu możliwości śledzenia i przestrzegania wiodącej w branży zgodności międzyinstrumentowej w łańcuchu dostaw.

Korzyści

  • Innowacyjność dzięki profesjonalnemu zarządzaniu kolorami.
  • Spełnianie wymagań i specyfikacji klienta
  • Zapewnienie wąskich tolerancji zgodnie z odpowiednimi normami
  • Przyspieszenie procesów i zmniejszenie liczby korekt
  • Wzmocnienie tożsamości marki.
  • Dostarczanie kolorów na czas i na żądanie
     

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

Spektrofotometr stacjonarny CM-5 oferuje połączenie wszechstronności i prostoty, dzięki czemu spełnia wszystkie wymagania w ramach koncepcji „wszystko w jednym”. Przyrząd może obsłużyć szeroką gamę materiałów i wyróżnia się łatwością obsługi i minimalnym czasem przygotowania próbki, umożliwiając szybkie wykonywanie rutynowych pomiarów w laboratorium lub w ramach kontroli produkcji. Obszary pomiarowe o średnicy 30, 8 i 3 mm umożliwiają idealne dostosowanie do wielkości próbki. Pasty, proszki lub granulaty można łatwo zmierzyć za pomocą opcjonalnego zestawu szalek Petriego.

Spektrofotometr przenośny CM-26dG

Dzięki lekkiej, ergonomicznej konstrukcji, opcjonalnej technologii Bluetooth™ i kolorowemu wyświetlaczowi TFT o wysokiej rozdzielczości, seria CM-26d doskonale nadaje się do zastosowań zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Przyrząd jest wyposażony w zintegrowany czujnik połysku pod kątem 60 stopni, który umożliwia pomiar koloru i wyglądu za pomocą jednego urządzenia. Ten spektrofotometr przenośny, zaprojektowany z myślą o łatwym i prostym użytkowaniu, również przez niedoświadczonych użytkowników, wyznacza nowy standard w zakresie dokładnej i szybkiej obsługi danych.
 

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Spektrofotometr CM-36dG to wysoce precyzyjny i niezawodny przyrząd stacjonarny umożliwiający pomiar koloru zarówno w zakresie odbicia, jak i przepuszczalności, a także pomiar połysku w zakresie 60°. Spektrofotometr wykorzystuje niedoścignioną technologię numerycznego sterowania promieniowaniem UV (NUVC), która umożliwia regulację promieniowania UV podczas pomiaru próbek zawierających rozjaśniacze optyczne.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar próbek past, proszków, granulatów

Obszary pomiarowe o średnicy 30, 8 i 3 mm umożliwiają idealne dostosowanie do wielkości próbki. Pasty, proszki lub granulaty można łatwo zmierzyć za pomocą opcjonalnego zestawu szalek Petriego. Koncepcja górnego portu umożliwia łatwe pozycjonowanie próbki: wystarczy umieścić próbkę w porcie pomiarowym i nacisnąć przycisk pomiaru.

Pomiar za pomocą modelu CM-26dG

Technologia o wysokiej precyzji pozwala użytkownikom na dokładną ocenę właściwości kolorów różnych próbek, w tym ciał stałych, płynów, proszków, past i granulatów, a także na natychmiastowe zidentyfikowanie wszelkich niespójności w bardziej wydajnym i usprawnionym procesie. Oprócz spełnienia standardów dotyczących jakości kolorów i oczekiwań konsumentów ilość odpadów się zmniejsza, a zyski rosną.

Zapytaj naszych ekspertów