Pomiar koloru w produkcji gumy

Rozwiązania do zastosowań z barwioną gumą

Pomiar koloru w produkcji gumy


Zapewnienie spójności kolorów między partiami kolorowych kompoundów gumowych.

Większość producentów mieszanek gumowych bardziej martwi się o funkcjonalność i koszt produktów niż ich wygląd. Choć kolor części gumowej rzadko bywa problemem w przypadku czarnego składnika, to w przypadku kolorowych kompoundów gumowych warto zwrócić większą uwagę na zgodność tej cechy z oczekiwaniami.


Ponadto zgodność koloru musi dotyczyć wszystkich kolejnych partii, a dopuszczalne są tylko niewielkie odchylenia.


Odpowiedź na to wyzwanie jest prosta — zastosowanie odpowiedniego systemu kontroli i dopasowywania kolorów.

Konica Minolta to dostawca rozwiązań, który oferuje przyrządy do pomiaru koloru, oprogramowanie do zarządzania danymi kolorów i ich dopasowywania, innowacyjne połyskomierze oraz szafki oświetleniowe do oceny wizualnej w kontrolowanych warunkach.
 
Nasi eksperci mogą pomóc przy wdrożeniu procesów pomiaru i kontroli, które przyniosą korzyści Twojej firmie.
  • Poprawa jakości produktu
  • Zmniejszenie kosztów i ilości odpadów
  • Usprawnienie komunikacji z partnerami w łańcuchu dostaw, budowanie relacji opartych na współpracy i usprawnianiach

Cyfrowe dane kolorów mogą posłużyć do przyspieszenia procesu dostaw, pomagając firmom szybko reagować na potrzeby rynku i zmniejszyć ryzyko związane z produkcją, wysyłką oraz utrzymaniem wzorców fizycznych, a także z subiektywną oceną w procesie ustalania specyfikacji oraz uzyskiwaniem aprobaty klienta.

Firma Konica Minolta ma specjalny zespół ekspertów odpowiedzialny za wdrażanie, szkolenie, optymalizację i dostosowywanie naszej platformy Colibri® służącej do komputerowego dopasowywania kolorów i obsługi cyfrowych danych dotyczących kolorów. Colibri® to modułowa cyfrowa platforma danych koloru, która, dzięki specjalnym modułom dla wszystkich funkcji łańcucha dostaw, umożliwia firmom niezbędny rozwój i rozbudowę systemów. Właściciele mogą bezpiecznie budować biblioteki oraz udostępniać dane i funkcje partnerom handlowym za pośrednictwem chmury lub infrastruktury lokalnej. Korzystając z zaawansowanego algorytmu platformy Colibri®, wytwórcy kolorowych produktów mogą znacznie uprościć etapy dopasowywania i korekcji oraz łatwo zmieniać materiały lub barwniki zgodnie z wymogami rynku lub łańcucha dostaw. Lepsza komunikacja w zakresie koloru zapewnia właścicielom ogromne korzyści w postaci oszczędności czasu i zmniejszenia ilości odpadów oraz odrzutów.

Korzyści

  • Innowacyjność dzięki wyjątkowemu zarządzaniu kolorami.
  • Zapewnienie wąskich tolerancji zgodnie z odpowiednimi normami
  • Dostarczanie kolorów na czas i na żądanie
  • Spełnianie potrzeb i specyfikacji klienta
  • Przyspieszenie procesów i zmniejszenie liczby korekt
  • Wzmocnienie tożsamości marki.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36d

Spektrofotometr CM-36d to stacjonarny przyrząd o wysokiej precyzji i niezawodności, służący do odbiciowego pomiaru koloru w zastosowaniach z branży tworzyw sztucznych. Urządzenie umożliwia pozycjonowanie próbek i z użyciem kontrolek stanu LED lub podglądu z kamery, oraz raportowanie i elastyczne ustawianie portu. Dzięki naszej najnowszej innowacyjnej funkcji analizy i dostosowania długości fali klienci mają możliwość sprawdzenia i dostosowania CM-36d w trakcie kalibracji, co daje pewność, że przyrząd jest zawsze w idealnym stanie. 

Przenośny spektrofotometr sferyczny CM-26d

Przenośny spektrofotometr sferyczny CM-26d umożliwia uzyskanie dokładnych danych koloru próbek o gładkiej lub teksturowanej fakturze. Jego poziome ustawienie i lekka, ergonomiczna konstrukcja ułatwiają obsługę i zapewniają wygodę podczas prac w terenie.

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

CM-5 to najwyższej klasy spektrofotometr, który zapewnia wszechstronność zastosowań i prostą obsługę. Pozwala mierzyć próbki stałe, granulowane, sproszkowane itp. w trybie odbicia lub transmisji. Oferuje funkcje, dzięki którym codzienna praca będzie łatwiejsza i zajmie mniej czasu. 

Oprogramowanie SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru koloru, który może być używany do współpracy z przyrządami Konica Minolta Measuring Instruments i zapewnia rozszerzone raportowanie oraz analizę kolorów i różnicy kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.
 

Platforma Colibri®

Colibri® to rozwiązanie do dopasowywania kolorów i zarządzania ich danymi. To w pełni modułowa platforma programowa do kontroli kolorów z możliwością skalowania wielkości wdrożenia od jednego zakładu do globalnego łańcucha dostaw przy zachowaniu ścisłej kontroli i posiadania danych. Rozwiązanie to pozwala na usprawnienie całego procesu dostaw, od specyfikacji po dopasowanie kolorów i kontrolę jakości.

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar gumy

Przyrząd musi być dobrany do zastosowania. Do pomiaru silikonów nieprzejrzystych odpowiednie są wszystkie przyrządy stacjonarne i przenośne. W przypadku materiałów półprzezroczystych, zwłaszcza przeznaczonych na protezy, należy użyć przyrządu pionowego, ponieważ pomiar powinien odbywać się w obrębie sfery o wielkości zależnej od stopnia przezroczystości i grubości próbki.

Rolled rubber flooring products of different colours

Powiązane rozwiązania

Zapytaj naszych ekspertów