Pomiar koloru w produkcji gumy

Rozwiązania do zastosowań z barwioną gumą

Pomiar koloru w produkcji gumy


Zapewnienie spójności kolorów między partiami kolorowych kompoundów gumowych.

Większość producentów mieszanek gumowych przywiązuje większą wagę do funkcjonalności i kosztów produktów niż do ich wyglądu. Chociaż kolor części gumowej rzadko stanowi problem w przypadku czarnego komponentu, w przypadku kolorowych mieszanek gumowych rozsądnie jest zwrócić większą uwagę na kolor, który jest pożądany dla części.

Ponadto, kolor musi być spójny z partii na partię, z dopuszczalnymi jedynie niewielkimi różnicami.


Odpowiedź na to wyzwanie jest prosta - zastosowanie odpowiedniego systemu kontroli i dopasowywania kolorów.

Konica Minolta jest dostawcą rozwiązań w tym zakresie, oferując przyrządy do pomiaru barwy, oprogramowanie do przetwarzania danych i dopasowywania kolorów, innowacyjne mierniki połysku i kontrolowane szafy oświetleniowe do oceny wizualnej.
 
Nasi eksperci pomogą Ci wdrożyć procesy pomiarowe i kontrolne, które przyniosą korzyści Twojej firmie.
  • Popraw jakość produktów
  • Obniż koszty i zmniejsz ilość odpadów
  • Popraw komunikację z partnerami w łańcuchu dostaw, budując relacje oparte na współpracy i doskonaleniu

Cyfrowe dane dotyczące kolorów można wykorzystać do przyspieszenia procesu dostaw, pomagając firmom szybko reagować na rynek i zmniejszając ryzyko związane z produkcją, wysyłką i utrzymaniem fizycznych standardów oraz subiektywnych specyfikacji i procesów zatwierdzania z klientami.

Konica Minolta posiada dedykowany zespół ekspertów odpowiedzialnych za wdrażanie, szkolenie, optymalizację i dostosowywanie systemów specyfikacji kolorów i cyfrowej komunikacji danych kolorów. Nasi eksperci mogą pomóc zespołom w ustanowieniu cyfrowych standardów kolorów i tolerancji różnic kolorów, które można udostępniać partnerom w łańcuchu dostaw. Możesz wykorzystać doświadczenie naszych zespołów aplikacyjnych, aby szybko ustanowić powtarzalne, najlepsze procesy pomiaru i kontroli koloru i wyglądu.

Usprawniając komunikację w zakresie kolorów, właściciele mogą znacznie zaoszczędzić czas oraz zmniejszyć ilość odpadów i odrzutów.

Korzyści

  • Innowacyjność dzięki wyjątkowemu zarządzaniu kolorami.
  • Zapewnienie wąskich tolerancji zgodnie z odpowiednimi normami
  • Dostarczanie kolorów na czas i na żądanie
  • Spełnianie potrzeb i specyfikacji klienta
  • Przyspieszenie procesów i zmniejszenie liczby korekt
  • Wzmocnienie tożsamości marki.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36d

Spektrofotometr CM-36d to stacjonarny przyrząd o wysokiej precyzji i niezawodności, służący do odbiciowego pomiaru koloru w zastosowaniach z branży tworzyw sztucznych. Urządzenie umożliwia pozycjonowanie próbek i z użyciem kontrolek stanu LED lub podglądu z kamery, oraz raportowanie i elastyczne ustawianie portu. Dzięki naszej najnowszej innowacyjnej funkcji analizy i dostosowania długości fali klienci mają możliwość sprawdzenia i dostosowania CM-36d w trakcie kalibracji, co daje pewność, że przyrząd jest zawsze w idealnym stanie. 

Przenośny spektrofotometr sferyczny CM-26d

Przenośny spektrofotometr sferyczny CM-26d umożliwia uzyskanie dokładnych danych koloru próbek o gładkiej lub teksturowanej fakturze. Jego poziome ustawienie i lekka, ergonomiczna konstrukcja ułatwiają obsługę i zapewniają wygodę podczas prac w terenie.

Spektrofotometr stacjonarny CM-5

CM-5 to najwyższej klasy spektrofotometr, który zapewnia wszechstronność zastosowań i prostą obsługę. Pozwala mierzyć próbki stałe, granulowane, sproszkowane itp. w trybie odbicia lub transmisji. Oferuje funkcje, dzięki którym codzienna praca będzie łatwiejsza i zajmie mniej czasu. 

Oprogramowanie SpectraMagic NX2

SpectraMagic NX2 to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który może być używany do łączenia się z urządzeniami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone raportowanie i analizę kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowywaniem szablonów i raportów.
 

Aplikacje

Aplikacje

Pomiar gumy

Przyrząd musi być dobrany do zastosowania. Do pomiaru silikonów nieprzejrzystych odpowiednie są wszystkie przyrządy stacjonarne i przenośne. W przypadku materiałów półprzezroczystych, zwłaszcza przeznaczonych na protezy, należy użyć przyrządu pionowego, ponieważ pomiar powinien odbywać się w obrębie sfery o wielkości zależnej od stopnia przezroczystości i grubości próbki.

Rolled rubber flooring products of different colours

Powiązane rozwiązania

Zapytaj naszych ekspertów