Pomiar koloru odzieży i tapicerki

Rozwiązania pomiarowe do specyfikacji, produkcji i kontroli jakości wyrobów tekstylnych

Pomiar koloru odzieży i tapicerki


Łatwe w użyciu rozwiązania cyfrowe do przetwarzania danych dotyczących kolorów dla łańcucha dostaw wyrobów tekstylnych

Kolor tkanin używanych do odzieży i tapicerki ma zazwyczaj kluczowe znaczenie, ponieważ są one kupowane na podstawie ich wyglądu wizualnego. Producenci odzieży i tapicerki chcą, aby wszystkie produkty w handlu detalicznym były spójne i odpowiadały potrzebom konsumenta, co sprawia, że konieczne jest wyeliminowanie metamerii lub niespójnych kolorów, które będą negatywnie wpływały na wizerunek marki.

 

Dzięki możliwości dokładnego wyprodukowania określonego koloru w wyznaczonym materiale i zachowania spójności firma tekstylna jest w stanie wyraźnie zademonstrować wysoką jakość i stać się wartościowym dostawcą.


Przyrządy pomiarowe firmy Konica Minolta zapewniają szeroki zakres rozwiązań dla przemysłu tekstylnego do dokładnego pomiaru danych dotyczących kolorów, a także do określenia specyfikacji dla dostawców, zatwierdzania kolorów z klientami, opracowywania produktu lub kontroli jakości produktu. Wdrażając cyfrowe dane kolorów, organizacje mogą wprowadzać procesy oparte na danych i procesy kontroli jakości, które poprawią jakość i spójność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i ograniczeniu ilości odpadów.
Cyfrowe dane kolorów mogą być wykorzystywane do przyspieszenia procesu dostaw, znacznie poprawiając zdolność producenta wyrobów tekstylnych do reagowania na sytuację na rynku poprzez zmniejszenie ryzyka i kosztów związanych z produkcją, dystrybucją i utrzymywaniem standardów fizycznych. Współpracując z partnerami w dziedzinie dostaw oraz wykorzystując dokładne i identyfikowalne przyrządy oraz przetestowane procesy i systemy, można wzmocnić relacje biznesowe w oparciu o jakość, spójność i komunikację.

Kolor wyrobów tekstylnych można zmierzyć za pomocą spektrofotometru stacjonarnego, co pozwala użytkownikowi zrozumieć wpływ procesów na końcowy kolor oraz przeprowadzić kontrolę jakości koloru. Spektrofotometr stacjonarny, taki jak CM-36dG, może mierzyć odbicie koloru w przypadku 4 różnych rozmiarów próbek od 4 do 25,4 mm dzięki funkcji regulacji UV na potrzeby charakteryzowania OBA. Ma kilka innowacyjnych funkcji, które przynoszą korzyści producentom tekstyliów, w tym wbudowaną kamerę do podglądu próbek, która umożliwia operatorowi dokładne mierzenie próbek wzorcowych.
 
CM-26dG to przenośna alternatywa dla przemysłu tekstylnego, a regulacja promieniowania UV i nasz najlepszy w historii interfejs użytkownika w standardowym przyrządzie o ścisłej tolerancji umożliwiają łańcuchom dostaw maksymalne wykorzystanie cyfrowych danych o kolorach.

Korzyści

  • Zmniejszenie ilości odpadów i odrzutów poprzez integrację danych kolorów, komunikację związaną z kolorami i uzgodnione tolerancje.
  • Poprawa spójności bez metameryzmu lub nieciągłości kolorów pomiędzy partiami.
  • Zapewnienie wysokiej jakości, której oczekują klienci.
  • Optymalizacja procesów i przygotowanie kontroli jakości. 
  • Poszerzenie gamy produktów.
  • Redukcja subiektywnej oceny w kontaktach z dostawcami.

Przyrządy

Przyrządy

Spektrofotometr stacjonarny CM-36dG

Innowacyjny spektrofotometr stacjonarny z regulacją promieniowania UV i kamerą do podglądu próbek służy do precyzyjnego pomiaru próbek wyrobów tekstylnych. Możliwość wyboru 4 otworów pomiarowych w celu uzyskania najlepszej korelacji z ludzką percepcją oraz funkcja autodiagnostyki.

Przenośny spektrofotometr CM-26dG

Spektrofotometr przenośny dla przemysłu tekstylnego z wbudowanym okienkiem do podglądu próbek, regulacją promieniowania UV i naszym najlepszym interfejsem użytkownika. Przyrząd o ścisłej tolerancji jest najlepszy w klasie IIA i pomaga łańcuchom dostaw poprawić zakresy roboczych tolerancji.

SpectraMagic NX

SpectraMagic NX to pakiet oprogramowania do pomiaru kolorów, który można wykorzystać jako interfejs do współpracy z instrumentami Konica Minolta. Zapewnia rozszerzone możliwości raportowania oraz analizy kolorów i różnic kolorów. Użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem szablonów i raportów.

Spektrofotometr stacjonarny CM-3700A

Flagowy spektrofotometr laboratoryjny, który jest zgodny z wewnątrzinstrumentową i wewnątrzmodelową zgodnością, służy do pomiaru próbek stałych lub płynnych, a także próbek nieprzezroczystych lub przezroczystych.

Zapytaj naszych ekspertów